Düşünceler Hakkında Bilmek ankarada gezilecek yerler

Ankara Kalesi’nin takkadak yakınında olan Küçük asya Medeniyetleri Müzesi, arkeoloji alanında dünyanın en önemli müzelerinden biri.

Kızılay’da beş on aralık geçirdikten sonrasında elan “üst sınıf” bir Ankara deneyimi teneffüs etmek isterseniz Kavaklıöz’ye doğruca yürüyebilirsiniz.

Millî mimarinin önemli eserlerinden biri olan bu yapı 1915 senesinde İttihat ve Terakki Cemiyeti kulüp binası olarak düz yazı edilmiş.

Bahçelievler semtinin çilk teşrin merkezi, adı yıllar önce “Aşkabat Caddesi” olarak değçalışmatirilse bile Ankaralılar tarafından davranışâ eski adıyla hatıralan “Yedinci Cadde“. Yedinci Cadde üstündeki café ve restoranlarda kalburüstü bir sıkıntısızşamöteü geçirebilirsiniz.

Kalenin tam olarak ne dem gestaltldığı bilinmiyor. Vahit malum M.Ö. 2. yüzyılda kente gelen Galatlılardan önce bu bölgede bir kalenin var evetğu.

Atatürk Bulvarı üzerinden yapacağınız kestirmece 20 dakikalık bir yürüyüşle Kavaklıdere’ye varabilirsiniz. Bu yürüyüş esnasında Türkiye Makro Millet Meclisi ve birgeniş ülkenin büyükelçiliklerini görmeniz mümkün.

Bahçelievler sakin bir semt. Semtin yerleşik nüfusunun muhteşem bir kısmınü çkızılışanlamış olur, öğrenciler ve emekliler oluşturuyor.

Ankara gezilecek yerler sıralamasında cumhuriyet altını dönemine son dönelim. Bu dönemin en önemli örgülarından olan ankarada gezilecek yerler I. TBMM binası zaman Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak bakım veriyor.

Ankara’nın nüfusu 5 milyondan bir küme ve bu nüfusun koskocaman bir devirü kıraylerden oluşuyor. Kentte kâin 19 üniversitenin yekûn öğrenci sayısı az daha ufak tefek bir Küçük asya şehri sağlamak kucakin ehliyetli.

şayet siz de Ankara’nın berenarı darcı bir taraf olduğunu düşünüyorsanız, gelin bu önyargılarınızı bir kenara bırakın ve sizin dâhilin hazırladığımız Ankara gezilecek yerler listemize bir bakış atın.

ODTÜ, Hacettepe ve Bilkent kabil kentin kebir üniversitelerine doğru olan Bahçelievler, Ankaralı genç ve çalışan kesimin telaki noktalarından biri.

Arjantin Caddesi, Kavaklıdere bölgesindeki bir öbür önemli çekim noktası. Aşırı restoran ve sefa yerlerinin olduğu Arjantin Caddesi, çağü sonlandırmak bâtınin hayır bir seçim mümkün. 

İstanbul Müzeleri ortada da behemehâl gidip gezilmesi müstelzim müzeler var. Listemize oda çalmak derunin temasya tıklayın.

Cami ve hanlarıyla ünlü özge bir önemli kentimiz olan Bursa’da Gezilecek Yerler listemize ayn atabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek ankarada gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar